Ayrıca operasyonda 178,30 gram sentetik kannabinoid ham maddesi ele geçirilirken, ham maddeden ortalama 16 kilogram sentetik kannabinoid (Bonzai) elde edilebileceği ve yaklaşık piyasa değerinin 2.4 milyon TL olduğu değerlendirildi.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezi ve ilçelerinde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyonda 4 şahsın üst ve araç aramasında 178,30 gram sentetik kannabinoid ham maddesi ele geçirildi. Bu hammaddeden ortalama 16 kilogram sentetik kannabinoid (Bonzai) maddesi elde edilebileceği ve bunun da piyasa değerinin yaklaşık olarak 2,4 milyon TL olduğu değerlendirildi. Şahıslar hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan işlem yapılırken, mevcutlu olarak Lapseki Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal ettirilen 4 şahıstan 2’si çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 2 şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Haber Merkezi