Umurbey ile Çanakkale arasındaki ulaşım saatleri kademeli normalleşme ile birlikte değişti. 17 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında geçerli olacak sefer saatleri yeniden düzenlenerek yeni seferler eklendi.
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından alınan korona virüs tedbirleri doğrultusunda artan vakalar değerlendirilerek ülke genelinde çeşitli tedbirler alınmaya devam ediyor. 17 günlük tam kapanma döneminin ardından vakaların azalmaya başlamasıyla 17 Mayıs itibariyle kademeli normalleşmeye geçildi.  81 ile gönderilen genelge ile 17 Mayıs itibariyle geçerli olacak kademeli normalleşme kapsamında sokağa çıkma yasağının saat 21.00’da başlamasına karar verildi. Bu kapsamda Umurbey ile Çanakkale merkez ilçe arasındaki sefer saatlerinde değişikliğe gidildi.
Kısmi kısıtlama sürecinin başlaması ile Umurbey Belediyesi tarafından toplu taşıma araçları saat değişikliğine giderek hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle seferlerini iptal etmişti. Buna göre hafta sonu seferleri kısıtlama genelinde iptal edilirken hafta içinde de saat değişiklikleri yapıldı.
Kademeli normalleşme ile sokağa çıkma yasağının saat 19.00’dan 21.00’a çekilmesi ile 17 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri için seferler yeniden düzenlendi. Hafta içi ilk sefer Umurbey’den 07.15 iken son sefer 18.15 olarak değiştirildi. Çanakkale’den Umurbey istikametine ilk sefer 07.50 son sefer ise 19.15 olarak belirlendi.
Açıklanan yeni tarifeye göre; Umurbey’den saat 07.15, 08.20, 10.00, 12.15 ve 14.00 kalkışlı seferlerin Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinden geçeceği belirtildi.
Tuğba Kulasoy