Kentteki ava sayılarının düşmesiyle birlikte CHP ilçe örgütü köy köy gezerek vatandaşların sorunlarını dinlemeye gönüllerine dokunmaya devam ediyor. İlçe örgütü ziyaretler kapsamında bu hafta; Güreci, Şevketiye ve Alpagut köylerine ziyarette bulundu.

Koronavirüste vakalar artışa geçmeden önce her hafta Lâpseki’nin bir mahallesini veya köyünü ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ilçe örgütü, vakalardaki azalma sonunda ziyaretlerine yeniden başladı. Ziyaretler kapsamında CHP üyeleri bu hafta Güreci, Şevketiye ve Alpagut köyü sakinleri ile bir araya geldi.

CHP ilçe başkanı Yaşar Şaban Genç, il genel meclis üyesi Ali Özkan Aldemir, Tarım ve kooperatiflerden sorumlu başkan yardımcısı Zöhre Koç;  Güreci, Şevketiye ve Alpagut köylerine giderek üyelerle ve köy sakinleri ile bir araya geldiler.  Köy sakinlerinin sorunlarını dinleyen CHP ilçe yönetimi vatandaşlarla sorunların çözümü için istişarelerde bulundu.

‘’KÖY MUHTARLARI VE KÖYLÜLERİMİZİN SORUN VE TALEPLERİNİ DİNLİYORUZ’’
Lapseki CHP İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘’Köy ziyaretleri çalışmalarıyla hem üyelerimizle bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunuyoruz hem de köy muhtarları ve köylülerimizin sorun ve taleplerini dinliyoruz.  Pandemi kısıtlamaları nedeniyle kahvehanelerin kapalı olması ve sınırlı sayıda insanlarla görüşmemize rağmen bizleri gören dert anlatmak için yanımıza geliyor. Çünkü şimdiye kadar köylere sadece seçim zamanlarında gidilmiş. Bu nedenle ziyaretlerimiz ilgi ve memnuniyetle karşılanıyor. Köylerde konuştuğumuz herkesin dilinde ekonomik sıkıntılar ve son günlerde ortaya saçılan mafya ilişkileri iddiaları konuşuluyor. Şu bilinmelidir ki hiç bir şey eskisi gibi değil! İnsanlarımız artık yaşanılanları sorguluyor ve her şeyin farkındalar!  Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de her daim yanlarında olacağız!’’ ifadelerine yer verildi.

Tuğba Kulasoy