Emzirme Haftası Etkinliklerimiz çerçevesinde Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin açılışı  İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Anne Dostu Hastane Değerlendirme Ekip Lideri Op. Dr. Volkan Yıldırım, Başhekim Op. Dr. Hasan Keser tarafından gerçekleştirildi.
Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin amacı; anne adaylarının anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirilmesi, bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütü verilerek, emzirmenin uygun tamamlayıcı beslenmeyle beraber 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesinin sağlanması,  bu süreçte annelerin desteklenmesi ile birlikte sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak.
Emzirme desteğine ihtiyacı olan anne ve bebekler, bebeklerinden ayrı kalan anneler, meme reddi, meme başı sorunları vb emzirme problemi olan anneler, polikliniğie başvurabilir. Poliklinikde yüz yüze görüşme yapılarak, emzirme ile ilgili problem tespit edilir, çözüme yönelik eğitimler verilir ve kontrollerde başarılı emzirme sağlanana kadar eğitimler devam eder.
 
Haber Merkezi